Elazığ 1 Şubesi
Yönetim Kurulu
İbrahim BAHŞİ
Şube Başkanı

         

         1970 Yılında Elazığ İli, Keban İlçesine bağlı Akgömlek(Piran) Köyü'nde doğdu.Ortaokul ve Lise öğrenimini Elazığ İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı.Ç.Ü. Hatay Eğitim Fak.Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Yozgat İli Boğazlıyan İlçesi Sırçalı İlkokulu'nda göreve başladı.Daha sonra Elazığ Sivrice, Yazıkonak İlköğretim Okulu ve Merkez Atatürk İlköğretim Okulu'nda görev yaptı.

         Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi'nde bir dönem yönetim kurulu yedek üyesi, iki dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Halen Başkan olarak görev yapmaktadır.Evli ve üç çocuk babasıdır.


Yetgin ER
Başkan Yardımcısı (Başkan Vekili)

             

           1967’de Elazığ’da doğdu. Ortaokul ve Lise öğrenimimi Elazığ İmam-Hatip Lisesi'nde tamamladı. Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi. Yüksek Lisansını Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim alanında yaptı. AÖF Kamu Yönetimini bitirdi.
           1987 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında memuriyete girdi. Askerliğini 1996-1998 yılları arasında yedek subay olarak yaptı. 1998 yılında Fethiye de başladığı öğretmenlik görevini Elazığ Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Tarih Öğretmeni olarak devam ettirmektedir.

       Kültür ve Medeniyetimizde eğitim anlayışının Temelleri,Milli Güvenlik,İletişim,Halkla İlişkiler,İnsan Hakları ve Demokratik Vatandaşlık Eğitimi,T.C İnkılap Tarihi Semineri,Çanakkale Ruhu,Şehitlik ve Gazilik gibi kurs,seminer ve konferanslar verdi.Eğitim ve Kültür amaçlı olarak Suriye,Almanya,Hollanda,Belçika,Fransa,Lüksemburg gibi ülkelerde gezi ve incelemelerde bulundu.Çok sayıda Sivil Toplum Örgütlerinde görev almıştır.

             Eğitim-Bir-Sen Elazığ Şubesi'nde ilçe temsilciliği, icra kurulu üyeliği, bir dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu. Halen Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Harun GÜNDÜZ
Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma)

  

           1980 yılında Elazığ'da doğdu. Sırasıyla Elazığ Namık Kemal İlkokulu, Mezre Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Lisesinde okudu. 2003 yılında Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Daha sonra 2016 yılında Fırat Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetimi Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisans yaptı. Öğretmenlik mesleğine 9 Mart 2004 tarihinde Van’ ın Muradiye İlçesinde başladı. Van’ da öğretmenlik, müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü ve Muradiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olmak üzere on bir yıl görev yaptı. Daha sonra Malatya’ nın Darende ilçesine atandı. Burada da üç yıl Okul Müdürlüğü yaptı. 2017 yılında Elazığ 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine atandı ve halen bu okulda görev yapmaktadır.

           Görev yaptığı illerde sendikamızın çeşitli kademelerinde görev aldı. Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 No’lu Şube 6.Olağan Genel Kurulunda Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Murat ŞERBET
Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

 

             1966 yılında Elazığ  da  doğdu. İlkokul, Hankendi İlkokulu, Ortaokulu Elazığ İmam Hatip ve liseyi Elazığ End.Mes.Lisesinde tamamladı. 1996 yılında Fırat Üniversitesinde göreve başladı. 2003 yılından beri Elazığ M.Eğt.Müd. Hankendi Lisesinde Muhasebe memuru olarak  görev yapmaktadır. Eğitim-Bir-Sen Elazığ 1 no lu Şubesi'nde Halen Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Mehmet YENİ
Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim)

            

           1982 yılında Bingöl ili Kiğı ilçesinde doğdu. ilk, orta ve lise öğrenimimi Muş´ta tamamladı.2005 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesinden mezun oldu.2005-2008 yıllarında Kiğı´da görev yaptı.2008 yılından itibaren Baskil´de görev yapmaktadır. Şubat 2015 yılında müdür yardımcısı olarak göreve başladı.

          2010 yılında Baskil İlkokulu okul temsilcisi,2014 yılında Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi ve Memur-Sen İlçe Temsilcisi olarak görev yaptı. Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube 6.Olağan Genel Kurulunda Basın ve İletişimden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 


Mehmet Zeki ATAŞ
Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme)

       

           1974  tarihinde Elazığ ili Palu ilçesinde dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Karakoçan ilçesinde tamamladı. 1998 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. 3 yıl Bingöl’de 3 yıl Diyarbakır Ergani İlçesinde Öğretmen olarak öğretmen olarak görev yaptı.2014 yılında Elazığ Merkez Harput Anadolu Lisesinde Müdür yardımcısı olarak göreve başladı ve bu görevi devam etmektedir.

          2015-2018 yılları arasında Okul temsilcisi olarak görev yaptı. 2018 yılı Olağan genel kurul seçimlerinde Elazığ Eğitim Bir-Sen Mevzuattan sorumlu Başkan yardımcılığını görevine başladı. Evli ve üç çocuk babası.


Taha Yusuf SARIGÜL
Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler)

 

           1984 yılında Elazığ'da doğdu. Sırasıyla Yücel İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu ve Balakgazi Lisesi'nde okudu. Üniversiteyi Fırat Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde okuyup 2006 yılında mezun oldu. 2011'e kadar özel eğitim sektöründe çalıştıktan sonra MEB'e geçti ve halen Çubukbey Anadolu Lisesinde Rehber Öğretmen olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyet gösteren SARIGÜL halen Ab-ı Hayat Vakfı Öğretmen ve Ortaöğretim komisyonlarında görev yapmaktadır. İyilik-Der yardımlaşma derneğinin kuruculuğunu yapıp 1 yıl başkan olarak hizmet vermiştir. Halen yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapacaktır.


Uğur TEKDAĞ
Şube Personeli

.