Elazığ 1 Şubesi
75 | | | 25-02-2019
TEŞKİLATIMIZA MERHABA
Harun GÜNDÜZ

TEŞKİLATIMIZA MERHABA

 

Teşkilat; en sade ve basit anlamıyla bireylerin bir hedef doğrultusunda, bir ortamda bir araya gelip hedefe yönelmeleriyle oluşturdukları topluluğa denilmektedir. Teşkilat ve teşkilatçılık kavramlarını karıştırmamak gerektiğini belirtmek isterim. Teşkilatçılık ise davayı, hedefi özümsemektir, her şeyden evvel dava diye bilmektir.

Eğitim-Bir-Sen, 1992 yılından bu yana mücadeleden, hedeflerinden ve davasından hiçbir zaman vazgeçmedi ve bu kutlu yürüyüşü hiç bırakmadı. Sendikamızın kuruluşundan bu yana emek veren bu yolda alın teri döken teşkilatımızın onurlu her mensubu başaracaklarına olan inançlarını hep diri tuttu. Başarının düşlerin mirası olduğunu biliyorlardı. Bu bilinçle hedefe varacaklarına dair inançlarını hiçbir zaman kaybetmediler. Teşkilatımız örgütlü mücadelesinden vazgeçmediği gibi bugün gelmiş olduğu noktayı da asla yeterli görmemiştir. Yaptıklarıyla yetinmeyen bugün daha iyisini yapmaya çalışan yarına ilişkin hep bir planı olan teşkilatımızın el ele vererek omuz omuza bu davayı çok daha ileriye taşıyacaklarından eminim.

Teşkilatımız; insanları diline, dinine, mezhebine, düşüncesine göre ayırmadan herkesi kucaklayan, ötekileştirmeyen iyilikleri artırmanın ve kötülükleri engellemenin mücadelesi içerisinde bütün eğitim çalışanlarını kucaklamaya devam edecektir. Bu dava uğruna mücadele eden bütün yol arkadaşlarıma selam olsun…

Tüm Yazılar
1 TEŞKİLATIMIZA MERHABA